Co Zrobić, Aby Twoja Uprawa Konopi Była Wolna od Wirusów? Część 1

Opublikowane przez Julia Przybyła w dniu

Nikt nie powinien wątpić w fakt, że konopie indyjskie są jedną z najbardziej odpornych upraw na całym świecie. Szczególnie biorąc pod uwagę, przemysł komercyjny konopi z całą pewnością szybciej znajdziemy w naturze niż inne uprawy. Rośliny konopi indyjskiej rosną dziko prawie, że na całym kontynencie prócz oczywiście jednego, zimnej Antarktydy.

Mimo wszystko nie ma rzeczy niezniszczalnych i pomimo, że roślina konopi jest znana z absurdalnej trwałości i odporności mogą pojawić się na jej drodze różnego rodzaju problemy. Niespodzianki, niestety zdarzają się i będą się zdarzać. W chwili, kiedy dany człowiek decyduje się na hodowle marihuany dużych rozmiarów, podejmuje w ten czas pewne ryzyko. Takie osoby, są zwykle pewne i doświadczone podejmując się takich inwestycji bo w przeciwnym razie naraża się na duże straty finansowe. Dlatego, obliguje tych ludzi do bacznych obserwacji i zwracania uwagi na swoje rośliny, ale niestety niektóre problemy są najzwyczajniej nieprzewidywalne.

Dlaczego o tym piszemy? Ponieważ jest jedna szczególnie groźna sytuacja zagrażająca twojej uprawie a mianowicie, wirus. Wirus, kiedy się już pojawi na konopi nie ma szans na jakikolwiek ratunek, należy wszystko zniszczeć I odizolować od rzeszy jeszcze zdrowej uprawy. By uniknąć obaw że wirus się wkradnie do twojej uprawy możesz zbyć o jeden krok przed nim I zastosować środki zapobiegawcze, które zmniejszają obawy infekcji roślin konopi.

Dzisiaj mamy przyjemność przedstawić wirusy, które są niezwykle groźne dla roślin konopi i często je atakują, a także przyczyny i potencjalne szkody, które mogą powodować te infekcje. Nie jest to nic nowego, że choroby dotykają wszystkie możliwe uprawy i od wieków walczono z nimi w wielu społecznościach rolniczych, ale ciągła walka o zdrowe uprawy spowodowały, że trudności są mniej prawdopodobne.

Jest przysłowie które mówi, że potrzeba wioski, aby wychować dziecko, potrzebna jest silna społeczność, aby zmniejszyć ogólne skutki wirusów roślinnych. I jak wiemy by to wszystko wiedzieć potrzebna jest wiedza, którą z chęcią wam przekażemy. Zbiór wszystkich informacji jest przekazywany całej społeczeństwo a nie tylko dla własnych korzyści.

Ważne – zapamiętaj!

Musisz wiedzieć, że kiedy zdecydujesz o uprawie w pomierzeniu będziesz mieć większą kontrolę nad warunkami atmosferycznymi. Niestety, ale znacznie szybciej rozprzestrzeniania się potencjalny wirus, więc jeżeli twoje myśli skupiają się tylko na infekcji, weź pod uwagę prawidłowego rozwoju swoich roślin konopi. Uprawa w pomieszczeniu nie jest idealna dla wszystkich, ale nie martw się ta na zewnątrz też NIE. Jednak są zalety i wady tych upraw zatem nim zdecydujesz zastanów się dwa razy, która będzie dla ciebie lepsza. Bez względu na to, gdzie uprawiasz marihuanę, dwie rzeczy są kluczowe dla udanych zbiorów:

Zachowaj miejsce uprawy w czystości i najlepszym porządku. Utrzymanie uporządkowanej przestrzeni zmniejsza możliwość zanieczyszczenia krzyżowego między roślinami, ponieważ nieporządne środowisko sprzyja rozprzestrzenianiu się i migracji patogenów. Dbaj o higienę środowiska, w którym uprawiasz konopie indyjskie, ponieważ jeśli Twoim zamiarem jest duży obszar, idealna higiena jest nie tylko wymagana, ale i konieczna.

Pilnie przyglądaj się rośliną konopi bo tylko w ten sposób zobaczysz, że wszystko z nimi w początku. Obserwacja kwiatów jest konieczna, ponieważ wyrażają swój stan poprzez wygląd zewnętrzny. Jesteś całkowicie odpowiedzialny za rozpoznawanie pojawiających się problemów i prawidłowe ich diagnozowanie. Robimy to w celu szybkiego zaplanowania odpowiednich zabiegów ratujących rośliny, przed ewentualną śmiercią. Jak widzisz, to kolejny powód zapoznaniem się z informacji na temat konopi indyjskiej. Kluczem jest ciągła edukacja, bo jeśli nie znasz pewnych wskazówek szybko możesz pewne obawy przegapić.

Co to jest wirus roślinny?

Na wirusa mówiono po łacinie trucizna. W zasadzie jest cząsteczką o mikroskopijnych rozmiarach, która niestety jest zdolna do zainfekowania komórek dowolnego organizmu biologicznego, człowieka, zwierzęcia, rośliny tak naprawdę wszystkiego. Przede wszystkim to właśnie wirusy roślinne są wyspecjalizowaną formą tych mikroskopijnych struktur, które atakują organizmy roślinne. Czy wiesz, że wirusy są pasożytami wewnątrzkomórkowymi, co w prostym języku oznacza że w rzeczywistości nie mogą się rozmnażać bez organizmu żywiciela.

W przypadku wirusa roślinnego żywicielem tym jest pewien rodzaj wegetatywnego, żywego materiału. Wirusy roślinne są również czasami określane jako fitowirusy, ponieważ fito po grecku oznacza roślinę. Fitowirus jest rozumiany nieco gorzej niż jego odpowiedniki, które atakują zwierzęta.

W tej części poznaliśmy, co nieco o wirusach które atakują rośliny konopi, więcej o wirusach dowiesz się w części drugiej, przed tobą poznanie szczegółowych nazw wirusów i sposobów ochrony uprawy. Zapraszamy.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog nasionkacannabis o marihuanie i konopi
Copyright © NasionkaCannabis.pl