Amerykanie Kupili 67% Więcej Marihuany, Podczas Panującej Pandemii COVID-19 w 2020r

Opublikowane przez Julia Przybyła w dniu

Podczas panującej pandemii korona wirusa minionego roku 2020, ludzie zostali uwięzieni we własnych domach. Jak pokazują dane zdeterminowani Amerykanie wyraźnie sięgnęli po konopie indyjskie w rekordowych ilościach wydając na nie prawie 18 miliardów dolarów. To o 65% więcej niż w zeszłym roku.

Dane dotyczące podatków stanowych i dochodów zebrane i przeanalizowane przez Leafly pokazują, że ogólnokrajowa sprzedaż marihuany medycznej i przeznaczonej dla dorosłych wzrosła o 67% w porównaniu do 2019 r.

Ludność w Stanach Zjednoczonych wydała 17,9 miliardów dolarów na produkty z konopi indyjskich w minionym roku, o 7,2 miliarda dolarów więcej niż 10,7 miliarda dolarów sprzedaży w poprzednim roku. Amerykanie mogą się pochwalić że na dzień dzisiejszy medyczna marihuana jest teraz legalna w 37 stanach, podczas gdy 15 stanów i Waszyngton zalegalizowały marihuanę dla wszystkich dorosłych.

Wynik jaki przyniosła pandemia

Kiedy początkiem roku pandemia Covid-19 uderzyła w Stany Zjednoczone, zresztą jak i na całym świecie rozpętał się chaos, wielu przedstawicieli branży konopnej przeżywało poważne rozterki martwiąc się że będą likwidować całe branże. Natomiast zamiast tego rządzący w większości stanów uznali konopie za podstawowy produkt. Apteki i sklepy detaliczne zareagowały, oferując swoim klientom możliwość składania zamówień online, odbiór przy krawężniku i dostawę jako bezpieczne dla firmy Covid opcje. Odzew klientów z kolei był prawie natychmiastowy odpowiedź była zaskakująca, zaczęli robić zapasy na te tygodnie dotyczące pozostania w domu. Po nieznaczącym spadku przychodów pod koniec marca większość sklepów odnotowała jednak wzrost w kwietniu, po czym nastąpił on stabilizacji.

Ciekawostką jest informacja podana że nawet w Massachusetts, gdzie w kwietni został narzucony rozkaz przez gubernatora Charliego Bakera o wstrzymaniu wstrzymania działalności detalicznej, punkty sprzedaży z konopiami indyjskimi odnotowały 75% roczny wzrost sprzedaży w stosunku do 2019 r. Sprzedawcy tam sprzedadzą około 700 mln USD produktów z konopi indyjskich do końca 2020 r., W porównaniu do 400 milionów dolarów w 2019 roku. Wysyłka zamawiań online i odbiór przy krawężniku uratowały branżę

Wzrost klientów którzy kupili od 25% do 40% niż zwykle

Znaczenie duże to odegrali nowi konsumenci i pacjenci a także nowe stany które zalegalizowały konopie indyjskie w 2020 roku. Lecz bez wątpienia głównym czynnikiem był wzrost średniej wielkości zakupów szczególnie u stałych konsumentów, zwiększając swoje średnie miesięczne wydatki z 25% do 40%. Analitycy z Headset i CannaCraft dokonali analizy ostatnich danych demograficznej miesięcznej sprzedaży konopi w Kalifornii. Z wymyślonego przez nich wykresu doskonale widać skłonności zakupowy wywołany pandemią zarówno w Kalifornii, jak i w całej Ameryce.

Sposób na stres wywołany pandemią

Bieżące rezultaty sprzedaży nie będą zaskoczeniem dla sprzedawców detalicznych, którzy z własnego doświadczenia wiedzą o znaczeniu konopi w życiu swoich klientów, zwłaszcza od czasu pandemii w marcu.

Wielostanowy operator ambulatorium Verilife w październiku przebadał ponad 2000 Amerykanów i stwierdził, że 72% respondentów wymieniło jako pierwszą przyczynę pandemię Covid-19 stresu i wypalenia w ich życiu w tym roku. Prawie 40% stwierdziło, że używało konopi indyjskich, aby poradzić sobie z wypaleniem. Około 37% oświadczyło, że użyło CBD, a dalsze 29% oświadczyło, że rozważało używanie marihuany w celu obniżenia poziomu stresu w tym roku.

Wyróżniono dziewięć stanów, które ponad dwukrotnie zwiększyło sprzedaż w 2019 roku w 2020 roku: Arkansas, Connecticut, Floryda, Illinois, Maine, New Jersey, Dakota Północna, Ohio i Pensylwania.

Na przykład Floryda stała się czwartym co do wielkości rynkiem konopi indyjskich w kraju w 2020 roku. Ze sprzedażą przekraczającą 1,2 miliarda dolarów stan marihuany do celów medycznych zajmował tylko czołowe stany, w których są używane przez dorosłych, Kalifornię, Kolorado i Waszyngton.

W przypadku danych o sprzedaży z końca grudnia oszacowaliśmy ostatnie tygodnie sprzedaży, przyjmując średnią danych o przychodach z ostatnich trzech miesięcy. Firma Leafly opublikuje kompletne wyliczenie danych dotyczących sprzedaży w oddzielnych stanach w 2020 r. W ramach naszego corocznego raportu dotyczącego miejsc pracy w konopiach indyjskich w lutym.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


blog nasionkacannabis o marihuanie i konopi
Copyright © NasionkaCannabis.pl